Ефект Метелика

Concord

Початок 2015  року, який вже обіцяв бути непростим, конфлікт на сході України, з усіма його наслідками, національна валюта як в Росії так і в Україні побила всі антирекорди по знеціненню за рік, народ потроху готувався як психологічно, так і фізично до всіх проблем, та негараздів, як можуть виникнути в цьому році, але до того що сталось з однією з найбільших брокер компаній, СНД не був готовий мабуть ніхто, особливо клієнти цієї компанії.  А сталось наступне – компанія Forex-Trend (далі ФТ) була змушена обмежити виплати клієнтам, а згодом зовсім припинила їх.

І звісно ж цікаво, де саме той метелик змахнув своїм крилом, що це спричинило такі серйозні наслідки? Найвірогідніше це все ж був той момент, коли в ФТ змінилось керівницто, саме після цього все пішло якось не так, як повинно було. Після зміни менеджменту нове керівництво допустило ряд помилок, після яких виправити щось самотужки, тобто силами самої компанії було неможливо. Помилки, які допустились керівництвом можна віднести до внутрішніх причин:

 

 • Різного роду акції. До них можна віднести наступні:
  • Лояльний курс – одна з найбільш спірних акцій компанії, коли можна було купити долар по надто заниженій ціні;
  • Акція “Лояльний бонус” – сума на рахунку заморожувалась на певний час зазвичай це або рік, або пів року і за це давали бонус 6 і 12 відсотків відповідно. На цей час основну суму не можна було знімати, але її, та бонус можна було одразу інвестувати в ПАММ рахунки та індекси, а прибуток виводити безперешкодно.
 • Завеликі витрати на рекламу та піар.
  • Автоакція – на машину клеїлась наклейка з логотипом компанії ФТ, в залежності від класу машини нагорода була від 3000, до 40 000 доларів, ця сума давалась в керування, і так само як з акцією “Лояльний бонус” прибуток з цієї суми можна було одразу знімати.
  • Конкурс “Найкращий рекламний ресурс” – нагороду отримував той, хто зареєстрував клієнтів на найбільшу суму через свій ресурс, нагорода 1000 доларів за перше місце.
 • Неправильні підходи до вирішення цих і інших ситуацій менеджментом компанії. Замість того щоб покращити загальний  фон ситуації, їхні рішення призвели до виникнення нових проблем.
 • Мовчання керівництва в найбільш важливі моменти. З моменту виникнення кризи було всього одне офіційне повідомлення від керівництва, яке безпосередньо стосувалось тої ситуації що виникла, так, була ще і онлайн-конференція, але назвати її інформативною не можна.
 • Підвищення паніки серед клієнтів, через обмеження на вивід коштів.

 

Звісно були і зовнішні причини, які на жаль,  тільки погіршували ситуацію.

 

 • Санкції проти Росії
 • Знецінення гривні та рубля
 • Блокування рахунків компанії майже на всіх платіжних системах.
 • Війна на сході України

 

В сумі ці всі проблеми поставили компанію в таке положення з якого начебто був тільки один вихід – банкрутство. Однак компанія, та її керівництво не захотіло йти сценарієм, що пішли RWD, MMCIS, Panteone-Finance, а вирішили боротись та шукати вихід з ситуації, що склалась, шукати інвестора. Інвестором виступив Concorde Capital.

Чому нова компанія  має всі шанси на успіх? Мені здається тут найперша, найочевидніша та найпростіша відповідь є найбільш правильною, як би це банально не звучало – вони хочуть бути іншими, та нарешті зробити все правильно.

Так, зараз форекс брокерів в країнах СНД є чимало, але мабуть у всіх без винятку, є різного роду проблеми, та кожна багато чого не договорює, і всі вони так чи інакше не є чисті на руку, особливо зараз. Скільки вже таких компаній в СНД, які закрились, та не повернули вкладникам ні копійки, та до скількох зараз ще діючих написано скарг, та оголошено розслідувань. Через це довіра до такого, здавалося б хорошого способу інвестувати свої заощадження, та таких брокер компаній дуже серйозно впала, мало не до рівня таких небезвідомих фінансових пірамід, як “МММ”, чи взаємний фонд “Меркурій” . Компанія Concorde Capital це все звісно бачить, і після новини що в FT виникли серйозні проблеми розуміє, що якщо такий “Світовий лідер” піде по тому ж, “шаблонному” сценарію скаму, то це просто знищить таку площадку для фінансування як форекс в СНД на дуже не малий термін, навіть якщо б нова, будь-яка компанія в цьому сегменті, робила все насправді по правилах, та була б чесною перед собою, та своїми клієнтами все одно, її так чи інакше зрівнювали з її попередниками, і люди пам’ятаючи цей гіркий досвід, просто б не довірились новій компанії, не зважаючи на те які у неї перспективи можуть бути. Репутація та довіра заробляється роками, а втратити її можна в один момент.

Через це Concorde Capital вирішує стати інвестором для ФТ, та вийти на форекс ринок. Також компанія вирішує дати 10 мільйонів доларів під управління тим клієнтам, які згодяться перейти в нову компанію, та згодом буде реалізована біржа депозитів, таким чином компанія збирається повернути  вкладення клієнтів, які заборгувала перед ними ФТ.  Також компанія думає не тільки про те щоб повернути депозити клієнтам а і те, щоб ці депозити збільшити, добавляючи нового функціоналу, та способів інвестувати гроші в інші інструменти компанії, яких буде набагато більше ніж в ФТ.

І по всьому цьому хронологічному ланцюжку рішень, та тих справ, які компанія вже зробила, та планує зробити можна чітко побачити якраз те, що я писав на початку – вони хочуть створити свого, нарешті хорошого брокера в СНД,  якому не було б чого ховати від своїх клієнтів, та Наглядової Ради, брокера, який би насправді піклувався про своїх клієнтів, та намагався надати їм найкращий сервіс та функціонал, та вивести це все на новий рівень, і так би мовити дати приклад своїми діями всім іншим, який саме повинен бути брокер. Згадується сцена з фільму “Джобс” де Стівен слухає музику на своєму у  дисковому програвачі, який постійно заїдав, і Джобс каже єдиний коментар до цього – “Барахло”. Як відомо згодом компанія Apple випустить свій музчиний mp3 програвач – Ipod, нині він є для ринку портативного аудіо тим, чим колись був Walkman від Sony – абсолютним стандартом, та лідером продаж. Дуже надіюсь що ця історія повториться, але вже для брокера, від компанії Concorde Capital.

3 thoughts on “Ефект Метелика

 1. звісно ситуація в країні заділа дуже багатокомпаній, які пропонували свої товари (послуги) на СНГ сцені, однак якщо брокерська компанія зможе встояти на ногах це буде оним із щабелів для підтримки малого і середнього бізнесу на території СНГ. дуже багато причин, які зможуть не дати, цитую “овториться, але вже для брокера, від компанії Concorde Capital”, однак я надіюсь, що ця компанія зможе здолати ці труднощі і надати не тільки більше шансів для компаній, які будуть обслуговуватися а і людям (працівникам компанії), які отримають робочі місця

 2. Це дуже добре, що в перспективі є створення чесного та прогресивного брокера, але це спарва не з спростих. Хочеться щоб усе так і було бо зараз є безліч брокерів які не відповідають усім критеріям. Але стосовно проблеми витрат на рекламу та піар тут можу трішки не згодитись, адже витрати дійсно великі, але вони у відповідь приносили також не малий прибуток і це факт. Хоча все у їхніх руках, це добра справа розвивати компанію і виводити її на вищий рівень, тому хай продовжують у цьому дусі і все буде гарадз.

 3. Та ситуація, що на данний момент знаходится в Україні, є не дуже позитивною. Зважаючи на ту обставину, що війна є першоджеррелом погіршення стабільності валюти, то я вважаю, що погіршення буде і надалі, поки ескалація конфлікту не припинеться!
  Щодо інвесторів, то це був мабуть правильний шлях, їх треба шукати не в середині країни, а поза неї, де люди мають необхідні кошти.
  Авжеш, колихання курсу Росії та України впливає не тільки на сусідні країни, але і ЕС. Але у нас немає іншого варіанту, щоб зупинити агресію, яка нас тягне тільки в утопію. Тож, будемо сподіватися, що і малий, і великий бізнес почне розквітати, на початку завершення війни на Соді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *