Чи довіряти форекс брокерам? Частина перша

Корисне
доверять форекс брокерам

доверять форекс брокерам

Доброго дня всім. Один з підписників нашої групи вконтакті мене недавно запитав: – А чи взагалі варто довіряти форекс брокерам? І це питання надихнуло мене написати цю статтю, адже перед тим ніж обирати когось з брокерів для інвестування в першу чергу треба розібратись а чи варто довіряти цьому сегменту ринку взагалі, та безпосередньо довіряти форекс брокерам, я спробую відповісти на це питання якнайдоступніше, та своїми словами, тому експертів одразу прошу віднестись до статті з розумінням, а якщо є якісь неточності, або ви з чимось незгідні то прошу написати про це в коментарях.

Отже що в першу чергу треба розібратись що таке форекс. Форекс це такий собі ринок, де торгують скажімо так, всім солідним: валютою, акціями, цінними паперами, та дорогоцінними металами, з нафтою і всім таким. В форексі можна чітко виділити три ланки: форекс компанії, трейдери, та інвестори.

  1. Форекс компанії це інструмент за допомогою чого це все працює, вони виконують роль інструмента за допомогою якого надається доступ до міжвалютного ринку де відбувається вся торгівля, чесні форекс компанії працюють і заробляють за рахунок комісій з торгівлі трейдерів
  2. Трейдери – це двигун форекса. Вони займаються торгівлею використовуючи всі доступні інструменти які надають форекс брокери, або використовують тільки деякі, які їм найкраще підходять. Трейдери як я вже писав заробляють на торгівлі (купив дешево, продав дорого, і все в такому ж дусі), та віддають частину (комісію) форекс компанії, за використання їхніх торгових інструментів, в більшості випадків це кращі з кращих, хто знається на торгівлі.
  3. Інвестори – це пальне до двигуна, в більшості випадків (якщо говорити про СНГ ринок) це люди які мають гроші, вони не дуже розуміються на торгівлі, або їм це не виходить/нема часу/і все таке інше, але які хочуть вигідно вкласти свої гроші, щоб мати хороший прибуток.

Як відомо попит породжує пропозицію, тому форекс компанії придумали такий інструмент як довірче керування – інструмент, за допомогою якого інвестор може віддати свої кошти одним з кращих трейдерів тої чи іншої форекс компанії, які вміють і знають що з тими коштами робити, а  саме – примножувати за рахунок того, що вміють трейдери робити найкраще – торгувати. Якщо трейдер виправдовує дану до нього довіру то він торгує в плюс, то після торгів він віддає інвестору його гроші разом з прибутком, але частину того прибутку бере собі, яку узгоджують до інвестування.

Наведу приклад: є Петро, який класно розбирається в форексі та торгівлі, і планує цим заробляти на життя, але от не задача – грошей для інвестування в нього всього 500 доларів, з такою сумою багато не заробиш, адже середній прибуток трейдерів які не хочуть все втратити +- 4% від всієї суми в тиждень (це дуже грубо). Але в Петі є друг Іван, який свого часу заробив солідну суму/продав будинок/просто має гроші, і Петру приходить геніальна ідея – запропонувати Івану інвестувати в його рахунок на форекс брокері скажімо, 10 000 вічно зелених хоча б на місяць, а оскільки заробити хочуть всі, і Петро так гарно розповів про те який він класний трейдер і які може робити прибутки що Іван здається та інвестує ці 10 000 в рахунок Петра.  Проходить місяць, Петро торгував десь в плюс, десь в мінус, але кінцевий результат за місяць був гарний +15% від всієї суми, тобто 1575 доларів (500+10000)/100*15.  Після відведеного місяця Петро повертає всю його основну суму Івану, та частину з прибутку бере собі (в більшості випадків це 50-35 відсотків). Таким чином у Івана (інвестора) всього після місяця торгівлі є 10787 (10000+787) доларів, у Петра (трейдера) 1287 (787+500), а форекс брокер заробив на комісії того що торгував Петро 0,05% (так мало, але таких трейдерів у брокера сотні або навіть тисячі на різні суми, тому брокер також заробляє непогано). Ось така коротенька схема як працює Форекс.

Стаття вийшла велика, тому безпосередньо на питання чи варто довіряти форекс брокерам я відповім в наступній статті.

Якщо вам сподобалась стаття то дуже прошу нею поділитись з кимось, наприклад в соц мережах, якщо  щось не сподобалось то прошу написати про це в коментарях та я обов’язково виправлюсь.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *