10 речей, які ви повинні знати про Біткоїни
У цій статті ми спробуємо відповісти на топ-10 питань про Біткоїн, щоб дати вам більш зрозуміти що це таке, що воно робить, і як ви можете використовувати це, щоб купити продукти чи послуги через Інтернет.
1. Що таке Біткоїн?
Біткоїн є формою валюти без банкнот і монет, це цифрова валюта.
У цю епоху Інтернету і оцифрування, ми змінили телефон на VoIP дзвінки, особисті зустрічі на відео конференції, факс електронною поштою, кабельне телебачення на IP-TV, і цей список можна продовжити. Так і оцифрувалась валюта.
2. Хто розвинув ідею Біткоїнів?
Концепція Біткоїнів була розроблена Сатосі Накамото, який проживає в повній анонімності. Він сказав, що він з Японії, але його пошта була з Німеччини, а також програмне забезпечення Bitcoin не було доступне на японській мові. Він розробив систему та програмне забезпечення Біткоїна (який використовується для запуску системи) в 2009 році, а вже в 2010-му році він зник.
Інші розробники системи Bitcoin перестали чути від нього повідомлень з 2010 року, і появилось багато спекуляцій відносно його реальної особистості , Деякі навіть припустили, що його ім’я було просто поєднанням брендів з популярних японських компаній – SAmsung TOSHIba NAKAmichi MOTOrola. Але те що він створив, це безсумнівно фантазія кожного айтішника у світі.
3. Що такого особливого в Біткоїн системі?
Біткоїн це система, яка дозволяє вам робити анонімні валютні операції, і ніхто не прийде, щоб дізнатися про оплату або про всю іншу інформацію, пов’язаною з виплатою, у тому числі, хто відправник, хто одержувач і т.д.
Сатосі зробив це використовуючи систему мережі peer-to-peer, яка контролюється не центральним органом, а працює завдяки мережі пожертвувань і вільних ентузіастів, які не пошкодували свого часу та енергії, для цього нововведення. По суті, люди можуть зробити грошові операції і ніякий орган чи організація не прийде питати вас про це.
Сатосі Накамото був настільки талановитий, що він навіть вирішив проблему подвійного витрати цифрової валюті в його системі.
4. Що таке подвійні виплати?
Ми можемо зробити багато копій цифрових даних, наприклад, можна скопіювати програмне забезпечення і продати його як підроблене або як піратську копію. Ми можемо зіткнутися з тією ж проблемою в цифровій валюті -. Можна скопіювати цифрову валюту (давайте припустимо, 10 USD) і використовувати його багато разів як ті самі 10 доларів скільки захочемо
Сатосі вирішив цю проблему, показуючи всі угоди в публічному списку. Кожного разу, коли нова угода відбувається, його достовірність перевіряється шляхом підтвердження зі списку, що ця цифрова валюта не була використана раніше. Таким чином, ніхто не може скопіювати валюту і використовувати його для більш, ніж один раз. Це простий, але ефективний спосіб, щоб зупинити подвійну витрату одного і того ж Bitcoin.
5. Як публічний список залишив операції анонімними?
Публічний список показує тільки ID транзакції та кількість валюти що була передана. Ви все одно будете анонімним в системі, тому що вам не потрібно видавати будь-яку інформацію з ваших особистих даних, таких як ім’я, адреса, адреса електронної пошти, номер телефону, і т.п. в порівнянні, при використанні платіжні систем, такі як Paypal, Банківський переказ, тощо, де ви повинні ввести всі ці дані.
6. Як тоді використовувати Біткоїни?
Біткоїни зберігаються в цифровому гаманці, який ви можете зберегти на вашому комп’ютері або на веб-сайті в Інтернеті, який буде керувати і захищати ваш гаманець для вас. Ви можете мати стільки гаманців і Біткоїн адреси (де ви отримаєте гроші від інших), скільки забажаєте.
Більше того, ви можете використовувати програмне забезпечення Біткоїн в програмі Tor, щоб ніхто не зміг відстежити вашу IP-адресу – повна анонімність гарантується!
7. Як багато людей використовують це?
У цей самий момент існують 15.71 млн Bitcoin-ів, це майже як 315.929 млн доларів! Цікавий факт, уряд Канади працює на власній крипто-валюті, яка називається MintChip.
В один день, виконується понад 45000 операцій на суму 2,5 млн біткоїнів ( це майже як 48.5 млн доларів), та обробляється в Bitcoin мережі.
8. Як мені придбати Біткоїни?
Використовувати та отримувати Біткоїни дуже легко. Є декілька способів, щоб отримати Bitcoin:
- «Майнити»
- Обмін валюти (Bitcoin в обмін на долари, євро, гривні, рублі) через спеціальні обмінники, такі як blockchain
- Надання різних послуг в обмін на Біткоїни
9. Що таке майнінг?
Майнінг це процес видобування Біткоїн валюти. Майнінг Біткоїнів для багатьох є бізнесом – більшість людей майнють (майнгують?) Біткоїни, щоб отримати прибуток. Біткоїни добувають за допомогою спеціального програмного забезпечення (відомого як Bitcoin Miner), яке намагається знайти новий блок в ланцюжку мережі Bitcoin.
Всякий раз, коли новий блок знайдений, його власник отримує 50 Біткоїнів. Технічно, комп’ютер повинен виконувати довгі і розрахунки через хеш щоб знайти новий блок.
10. Як витрачати Біткоїни?
Витрачати Біткоїни набагато легше. Ви можете відправити Біткоїни людині, купувати за них товари, або пожертвувати некомерційним фондам, які приймають його. Це такі фонди як Wikileaks, P2P Foundation, Operation Anonymous, Free Software Foundation, Archive.org, та багато інших (на жаль чи є такі фонди в країнах СНД я не знаю), Біткоїнами можна ще також поповнювати будь які рахунки. Також Ви можете відправити Bitcoins будь-кому, якщо ви знаєте їх Bitcoin адресу.
Висновки
Людство дуже швидко призвичаюється до системи Bitcoin, та ця криптовалюта постійно піднімається в ціні. Рік тому 1 біткоїн мав цінність в 6 доларів тепер він стоїть 19+ доларів. Експерти з безпеки і любителі цифрової свободи величають цю систему Bitcoin за те що ця система одна з єдиних у своєму роді, яка відкриває двері для безліч можливостей. Через свою функції гарантованої анонімності, він використовується людьми, які зацікавлені в анонімності, та захисту свого особистого життя.
Звісно через те що ніхто не може простежити угоду, цією системою також зловживають, наприклад, в нелегальній роботі (десь читав що Біткоїни використовують для замовлянь вбивст). Але тільки тому, що він може бути використаний в незаконних цілях, не означає, що ми не повинні користуватись криптовалютою. Ця стаття була написана виключно в спробі створити поінформованість для читачів про цю технологію.
Що ви думаєте про Bitcoins? Поділіться своїми думками про систему в коментарях та залишіть відгуки.
З цієї статьі тепер знаю, що уряд Канади має свою валюту “MintChip”)) Мені цікаво, ще є такі системи, окрім, як Біти та МЧіп?
Біткоїн це дуже цікава валюта та “банк”)
Іноді анонімність важливіше, ніж будь-які інші функції системи. Вона на першому плані, бо дійсно не дуже хочеться, щоб будь яка платіжна система знала мої особисті данні.
Ну, а те що, люди використовують пс для якихось незаконних дій, ну це вже на совісті користувачів.
Передбачити використання грошей неможливе, хоча люди які наймають “кіллерів” платять скоріш тет-на-тет кейсом))
Ну не знаю, замовляв б я кіллера то краще б заплатив отак, через біткоїни, щоб ніхто не знав хто замовник.
“Мені цікаво, ще є такі системи, окрім, як Біти та МЧіп?” Є якісь подібні, але популярності вони такої не набрали, та і самі вони досить “не чисті на руку”.