Як заснути коли безсоння? Поради від людини, яка страждає безсонням

Корисне
Як заснути?

Пора щось сюди писати, бо просто хочеться. Ці поради не будуть від ведучих лікарів-спеціалістів, це будуть поради ті, які мені самому допомагають з безсонням та питанням як заснути коли безсоння.

Про сон напишу ще таку важливу річ – людині для щасливого життя потрібно задовільняти 5 базових фізіологічних потреб, це:

  • Сон
  • Їжа
  • Вода
  • Секс
  • Дихання

Тобто бачите, без так важливого здорового сну для вас життя буде не цукор, власне, як було і для мене. Тому для задоволення цих базових потреб кожній людині потрібно, я вважаю, докласти якнайбільше зусиль і навіть коштів. Тому потрібно знати, як заснути.
Пік безсоння в мене був напевно в 2016 році, мені тоді було 23. В той час для мене було абсолютно нормально лягти в ліжко опівночі, а заснути під 4 годину ранку. В першу чергу це був звісно стрес та порушення мого психологічного стану різними факторами: робота, втрата фінансів, самотнє життя і тд і тп. Але вже на вулиці червень 2019 і проблеми зі сном в мене пройшли майже повністю. Звісно, я доклав до цього чимало зусиль. Те, що було дієве я опишу нижче, по степені важливості.

  • Таблетки – так, я ними закидувався. Пробував снодійні, різні. Купував навіть найбільш дієві, які продавались в Україні без рецепту та пив їх потрійні дози. Звісно, не одразу, починав з пів таблетки і поступово збільшував, бо просто вони не допомагали заснути. Потім звернувся до лікаря, яка вже виписала снодійні сильніші. Доза яку вона мені приписала була найбільш можливою для організму, вони більш-менш допомагали, але все одно, це було не те. Потім я звернувся до психіатра, який більш детально вивчив мій розлад. Справа в тому, що перед сном я не міг вимкнути голову, тобто не думати. Навпаки – рівень моєї розумової активності починав миттєво і різко підніматись, як тільки моя голова торкалась подушки.
Як заснути
Думаю, багато в кого так само
  • Звісно, в таких умовах ти так просто не заснеш. Тому потрібно було знайти щось з препаратів, що б допомагали “відключати голову”. Я не пам’ятаю, що саме ми пробували з ліків, начебто починали з “гліцин-б” знаю, що закінчили таблетками “трітіко”. Вони для мене підходили ідеально, я пив їх 1/3 капсули якщо відчував що день був надто поганим, то приймав і більше, до цілої капсули. Ці таблетки для мене і зараз залишилось безвідмовним засобом заснути, коли це необхідно. Але в них є мінус – після них ти хоч і засинаєш одразу, але просинаєшся таким, начебто взагалі не спав. І голова болить трохи від них на ранок, як від легкого похмілля. Але все ж, на питання як заснути швидко в мене є відповідь – оці таблетки. Можливо вам щось підійде інше, консультуйтесь з лікарем.
  • Холод – заснути в холодній кімнаті, де температура 16-20 градусів набагато легше, ніж в тій, що має 23-28 навіть градусів. Особисто я не можу дочекатись прохолоди і холодних ночей, коли ти з головою ховаєшся під ковдру щоб зігрітись. Люблю це. Зараз же я тільки задовільняюсь протягом між кімнатами та чистим повітрям
  • Режим – допомагає дуже добре. Просто майте якусь загальну традицію перед сном, ритуали. Так організм буде звикати до того, що після певних конкретних процедур потрібно засинати і сон буде кращим. Також важливо лягати і просинатись в приблизно одні і ті самі години. Особисто я мию х*й і зуби і вкладаюсь спати.
  • Свіже повітря – не менш важливе ніж холод. Але з цим є проблема взимку. Через те, що майже у всіх джерело тепла в будинках забирає вологість, то я, і багато хто не могли провітрювати кімнати перед сном, бо тоді з холодним повітрям приходить ще більш сухіше повітря. Для мене це була катастрофа, я вставав по 4-5 разів на ніч, щоб попити води і навіть використати гігієнічну помаду, бо губи тріскались жахливо.
    Вирішив я цю проблему купивши зволожувач повітря. Це напевно було найкраще витрачені 1000 грн в моєму житті. До речі, зволожувач показав, що в мене в квартирі тоді була вологість повітря 10-15%, коли для комфорту людині потрібно 45-60%.
  • Записник біля ліжка – ці всі думки і ідеї, що до мене приходять перед сном досить часто важливі і хороші. Проблема була в тому, що як тільки до мене в голову приходили такі речі мені хотілось одразу їх реалізувати, щоб до ранку не забути (знайомо вам, так?). Що звісно ще сильніше піднімало мої розумову активність, коли вже тіло було виснаженим. Це я вирішив тим, що почав це все записувати і таким чином спокійно відкладати це на потім і не думати про це в перед сонний період. Навіть ця стаття почалась з записника. Погодьтесь, ну як заснути, якщо ідея рівня винахідника Енштейна тільки що прийшла до твоєї голови?
  • Знизити тривогу – тривога для мене теж дуже важливий фактор, який запобігав моєму сну. Як і більшість, я багато за що хвилююсь і переживаю. Але з деяких пір я почав її, цю тривогу не накопичувати, а вивільняти, вирішуючи проблеми на місцях, або просто кажучи прямо людям свої претензії. Моя логіка була такою, що краще хай вони там хвилюються і не сплять через те, що вони погано повелись, а не я. Так було до речі з моєю історією з відгуком на America.ua. Всі свої претензії я намагався їм сказати одразу, що допомагало мені. В відео є момент, де я був дуже злий на них, коли почув що вони мені фару за 400 долларів купили. Потім я своє незадоволення сказав їм, проблема трошки вирішилась і мені стало набагато легше. Навіть взагалі, вся та стаття була написана, щоб не тримати то все в собі, бо хвилювань і стресу вони мені принесли чимало.
  • Спорт та фізичні навантаження – знайдіть свій вид фізичного спорту, який вам подобається і періодично (не обов’язково кожен день) ним займайтесь. Організму потрібні фізичні навантаження і біль в м’язах. Ця біль провокує організм відновлюватись, що за собою веде кращий сон.
  • Відчуття не даремно прожитого дня – це вже останнє, на цей момент. Я стараюсь кожен день провести з користю для себе та свого розвитку. Згадуючи перед сном справи які ти зробив за день, або те, чого досяг досить сильно піднімають мій спокій, що допомагає сну.
  • Не чухайте очі – якщо ви вже в ліжку, то не чухайте свої очі руками. Очі явно якось готуються до сну, віки стають важчими і тд. А якщо почати їх безцеремонно чухати, то ця очна втома зникає і заснути справді важче.

Ось такі мої поради. Сподіваюсь, комусь вони допоможуть. І питання “Як заснути?” У вас більше не виникатиме.

2 thoughts on “Як заснути коли безсоння? Поради від людини, яка страждає безсонням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *