Про форекс по домашньому, частина 1

Forex, Корисне
Про форекс по домашньому

Про форекс по домашньому

Привіт, читачу! Ти все частіше бачиш рекламу всяких опціонів, ф’ючерсів, форекса. Там красиво розписується як хтось заробляє по $ 500 в день і ти такий думаєш, “чорт, та я ж теж хочу так”.
Я з задоволенням розповім тобі, що це за компанії і як вони працюють, напишу це все в домашній обстановці, щоб всі змогли зрозуміти або як пише в назві статті “Про форекс по домашньому”

Я жива людина, а не комерційний проект. Тому реклами та хвалебних відгуків не буде.
Буду робити так: давати посилання або натяк на всім відомих брокерів або компанію і детально розписувати всі підводні камені або схеми кидалова довірливих юних інвесторів.

Сьогодні вступна стаття – розповім дохідливо як влаштований ринок форекс.

Форекс – Форейн ексчендж маркет. Це коли ти можеш торгувати валютними парами. Скажімо, євро-долар і коливання їх курсу, це їх взаємини між собою. Все просто купив дешево – продав дорого. І навпаки.
На прикладі. Ти приходиш до брокера, кажеш у мене є бабки – хочу торгувати. Він тобі – навчальні матеріали, софт – програма для трейдингу (MT4 найчастіше) і відкриває рахунок.
Рахунки можуть бути реальна і демо (з реалом все зрозуміло, а ось демка – для того, щоб ти повчився перед реалом).

Звідки беруться гроші і куди вони йдуть. УВАГА:
Ти натиснув на кнопку купити-продати. Сигнал полетів з твого терміналу на сервер брокера, далі від брокера сигнал полетів до постачальника ліквідності (це міжнародні агрегатори котирувань, брокери їм платять гроші за те, що ті дають їм котирування) – від постачальника ліквідності сигнал полетів у міжнародний банк якийсь великий. Окей.
Головне, що потрібно знати – коли ти натискаєш кнопку купити – в іншому кінці світу сидить якийсь Вася, який тисне кнопку продати. Гроші не беруться з нізвідки – це гроші учасників ринку.

Від того як багато людей натиснули кнопки купити-продати, ціна і скаче туди-сюди.
Чесно зізнатися, все це дуже складна штука і потрібні роки на вивчення, але зараз мова про приблизне подання.

Так от, як бачите все зрозуміло і прозоро. Чому ж тоді така чудова ідея як торгівля форекс – пішла краями, або не зовсім тим шляхом яким би мала.

Згадаймо схему шляху твого сигналу:
Ти (вдома в трусах за монітором) – брокер – постачальник ліквідності – банк.

Це також шлях твоїх грошей. Ти натиснув на кнопку – гроші твої вирушили в далеку подорож з можливістю (як замислювалося) повернення з прибутком.

І так: брокерські компанії в усьому світі розділилися на 2 табори. Поділив їх підхід до роботи, вірніше те, яку модель бізнесу вони обрали.

Є модель А-book. Це олдскульна модель. Все як гадалося. Ти торгуєш – брокер заробляє на комісії від кожної твоєї угоди (поширене – Азія, США). Ти сам заробляєш, якщо не дурень.

А якщо дурень, то ти не хочеш вчитися рік-два сидячи тупо на демо-рахунку і заробляючи досвіду, шляхом вивчення стратегій та іншого важливого.
Так от, оскільки народ-то скрізь ледачий. Стрибають відразу на реальному нічого не знаючи – то в підсумку 85% всіх клієнтів на ринку форекс свої кровні втрачають.

І ось ти брокер, працюєш по моделі А-Book (грошики тільки з КОМІСІЇ). А в тебе клієнти відкриваю рахунки по 500+ $, все зливають і йдуть. Як ми знаємо вже, грошики йдуть по ланцюжку далі в банки, а самим брокерам нічого не залишається + витрати на рекламу та інше.

Тут то і з’явилася модель B-Book.
B-Book – це коли хлопці з брокерської компанії вирішили, що досить терпіти несправедливість і гроші повинні осідати у них.
Схема шляху сигналу скоротилася до:
Ти (в трусах перед монітором) – брокер. Все далі сигнал не йде. А це означає, що сама торгівля не справжня-то.
Такий брокер купує у постачальника ліквідності котирування, але говорячи простою мовою ти торгуєш на демо, думаючи, що це в режимі реальних рахунків (ти туди поклав гроші) і зливаєш свої гроші (ти ж дурень, не хотів вчитися і ось ти всередині 85%, які втрачають), а гроші відповідно – осідають в кишені брокера. І йому не потрібно ні з ким ділитися.

Модель B-book дуже цікава. Якщо клієнт втрачає – гроші брокеру, а якщо клієнт раптом заробив – брокер зціпивши зуби зі своєї кишені віддає (а клієнт думає, все по чесному – сигнал пройшов як треба).
Бувають епічні випадки, коли в контору працюючому по B-Book приходить якийсь тип, примудряється заробити півмільйона грошей і контора банкрутує (бо виплачувати потрібно не банку, а їм самим, скажу що читав десь про те, що трейдеру не виплатили 1 млн доларів, які він заробив на форексі посилання . Тому для додаткової страховки – було придумано маса варіантів.
Наприклад, тобі дають криву котирування або куди цивілізованіше, коли брокер тих хто втрачає гроші тримає на B-Book, а тих, хто шарить хоч щось пускає по A-Book, тобто гроші, які клієнти\трейдери втратили на торгівлях та інвестуванню залишається у брокера, а гроші трейдерів, які працюють стабільно в плюс перекидують на A-Book. Та вони так можуть =), у кого чарівний вентиль який перекриває твій торговий сигнал – той і переможець по життю.

І ось вгадайте, за якою моделлю працюють форекс брокери на території снд?)

Поздоровляю, читачу. Ти знаєш більше.

Наступного разу розповім про опціони, а саме драмму про те, як перспективний торговий інструмент перетворили на бозна-що.

UPD:

Сайт компанії Concorde Capital сьогодні підтвердив запуск брокера від цієї компанії, посилання тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *