Біткоїн побив рекорд в 5000 долларів та як я його бачу
12 Жовтня, в 11 годині київського часу, біткоїн побив свій власний рекорд по собівартості, встановивши новий, в 5000 долларів.
Це чудова новина для всіх хто в нього інвестував, особливо для тих, хто це зробив в кінці 2015-го і раніше. Я наглядав за ним (графік USD/BTC) останні 5 місяців та досліджував його як валюту і зараз думаю, що можу написати про свої висновки та прогнози.
Що для мене Біткоїн?
В першу чергу, це один з способів диверсифікувати свій портфель з надією, що він виросте, не більше. Отак холодно, як інвестор, я до нього відношусь, але є і розуміння принципу його роботи та поки що, переваги.
Якщо згадати історію і те, як валюти взагалі створювались, то вони свою еволюцію пройшли так: бартер-зерно-золото та дорогоцінні метали-векселі-валюта, що підкріплена золотом – валюта, підкріплена “обіцянками”. Приблизно так, якщо сильно не задумуватись. Кину це відео, воно краще пояснить, ніж я.
Отже, валюта зараз підкріплюється тільки своєю оборотністю в світі, а не як давно – золотом, що означає, що її можна “клепати” хоч скільки. Але тут важливо саме те, що вони підтримуються своєю оборотністю, і нічим більше. Тепер якщо повернутись до біткоїна, то він для мене виглядає, як черговою ланкою еволюції валюти. Тому що вона має ряд своїх переваг:
- Анонімність – ніхто не знатиме про те, скільки у вас її, якщо тільки ви про це не повідомите
- Обхід банківської системи, знову ж, через анонімність
- Децентралізація валюти.
- Не має необхідності платити податки. Бо ж знову, про свої вкладення в неї знатимете тільки ви.
- Легкі транзакції та покупки. Щоб відправти гроші комусь іншому по всьому світу потрібно тільки знати номер його кошелька.
- Низькі комісії.
Чому біткоїн так піднявся?
Це питання мене дуже довго турбувало, ну не міг же він просто отак, як на дріждях вирости. Виявилось, що справді цьому є декілька причин. Найважливіша – знецінення валюти Індії, та їхнє рішення забрати з обороту валюти номіналом 500 та 1000 рупій для того, щоб запобігти ухиленню від податків. Через це громадяни Індії, яких, нагадаю 1,3 мільярда, вирішили перевести свої заощадження в криптовалюти. Це привело до першого скачку біткоїна, інші ж були зумовлені сеѓвітом та різними новинами по ньому.
До слова, Біткоїн дуже залежить від новин, можна згадати тільки те, як він впав до відмітки в 3000 доларів, на фоні новини про те, що в Китаї заборонили ним торгувати, та закрили всі китайськи кріптовалютні біржі.
Зараз же підйом валюти зумовлюється країною Венесуелою, яка зараз так само переживає повне знецінення валюти і її громадяни, які бажають хоч якось зберегти свої заощадження вкладаються в криптовалюти. Ну і підняття загальної її популярності.
Мої прогнози на біткоїн
Я вирішив, що якщо інвестувати, то тільки в нього, хоча мені радили інвестувати і в інші криптовалюти, але на щастя я вирішив не спішити з цим питанням і побачив деякі закономірності. Одна з основних, це якщо паде курс біткоїна, то паде курс всіх криптовалют. Це означає, що всі інші дуже сильно залежать від нього, що насправді і не дивно. Більшість з таких криптовалют можна купити тільки через біткоїн.
Якщо повернутись до того, що здебільшого всі валюти підтримуються своєю оборотність, то вважаю що він швидко виросте до 6000 приблизно. Причини цьому є основні дві. Перша, про побиття рекорду біткоїна напишуть всі відомі ЗМІ, що підніме його популярність, що в свою чергу збільшить кількість інвестицій в нього, що зумовить його ріст. Друге, це стаття яку я прочитав від одного з відомого трейдера, що торгує біткоїном та іншими криптовалютами. Він побачив закономірність: гугл тренди впливають на його ріст. Чим частіше його гуглять, тим більше росте ціна (знову ж, під оборотність валюти це підпадає чудово). А так як пік кількості людей, що сидять в інтернеті є зима, точніше період канікул та вихідних, то вважаю, що саме тоді він буде мати свій пік в цьому і наступному році.
Гугл тренди слова “Bitcoin” за останній рік Ціна біткоїна за останній рікЯк бачите, закономірність присутня.
Особисто я вклав 10% своїх заощаджень (що не мало) в цю валюту, та потроху торгую нею. Про свої успіхи в цьому я напишу в іншій статті.